ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МІСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ТОВАРИСТВА ОХОРОНИ ПРИРОДИ

Конкурс

Відбувся конкурс "ДОБРО В ТВОЄМУ СЕРЦІ" для груп учнів та класних колективів 7-9 класів.

Конкурс був спрямований на формування відповідального та гуманного ставлення до тварин. 

Дізнатися більше

Обговорення

На розгляд членів Товариства та усіх небайдужих винесено проект нової редакції Статуту

Дізнатися більше

Працюємо разом

Ми намагаємось відслідкувати усі негативні екологічні явища міста, але без активної позиції громадян не можна подолати безлад у сфері охорони довкілля. Наша природа вимагає дій від кожного...

Дізнатися більше

Увага! Консерванти

Величезна кількість товарів, які прикрашають полиці наших магазинів, містять різні емульгатори та консерванти. Дізнайтесь, які з них не є безпечними.

Дізнатися більше

Екологія міста

Дніпропетровськ займає площу 405,08 квадратних кілометрів і має населення 997,8 тис. осіб.

Дізнатися більше


Інформація про викиди

Дізнатися більше

Природно-заповідний фонд Дніпропетровська

Відомості про об'єкти природно-заповідного фонду міста

Дізнатися більше

Екологічні свята і пам'ятні дати

Найближче екологічне свято 19 квітня День довкілля (День навколишнього середовища України)

Дізнатися більше


Громадська екологічна експертиза

Міське товариство разом з Дніпропетровською обласною організацією Українського товариства охорони природи проводить громадські екологічні експертизи проектів

Дізнатися більше

Статут Товариства


План робіт на 2015 рік

Дізнатися більше

Звіти за минулі роки

Дізнатися більше

Фінансова участь

Дізнатися більше

Завітай на сайт друзів

Асоціація міжнародно-правових досліджень


ООО Корс-Софт

Автоматизация торговли
Бесплатная программа для создания сайта -
Мини-Сайт UA

Звіт про діяльність Товариства за 2012 рік

У 2012 році Дніпропетровська міська організація Товариства охорони природи зосереджувалась на виявленні екологічних проблем міста та розробці пропозиції щодо їх подолання, популяризації принципів корпоративної соціальної відповідальності.

Товариство також брало участь у взаємодії з організаціями, що сприяють європейській інтеграції України.

Міським товариством охорони природи проводилась робота щодо збереження та охорона парків. Так були підготовлені зауваження у зв’язку з спробою вирубки дерев у Центральному парку культури та відпочинку ім. Л. Глоби, які були спрямовані до Міністерства екології та природних ресурсів, місцевих органів влади.

Також товариством надавались безоплатні юридичні консультації з питань незаконного захоплення ділянок лісу.

Участь у конференціях, круглих столах, семінарах

З метою сприяння вирішенню проблеми безпритульних тварин у м. Дніпропетровську 03 квітня 2012 р. у приміщенні Дніпропетровської міської ради було проведено круглий стіл на тему: «Проблеми регулювання чисельності безпритульних тварин в Дніпропетровську». Участь в заході взяли члени громадської ради при Дніпропетровській міській раді, представники громадських організацій, органів місцевої влади та місцевого самоврядування.

За результатами заходу було прийнято резолюцію:

- Вважати за необхідне прийняти Дніпропетровську міську цільову програму регулювання чисельності безпритульних тварин, передбачивши в програмі:

- Створення комунального підприємства для здійснення вилову та стерилізації безприту-льних тварин. Створення стерилізаційного центру.

- Здійснення реєстрації та ідентифікації тварин (домашніх та тих, що випускаються після стерилізації)

- Розширення можливостей фінансування програми, у тому числі, шляхом грантового фінансування/співфінансування конкретних заходів міжнародними організаціями.

- Можливість залучення (на конкурсних засадах) ветеринарних клінік для виконання окремих функцій з регулювання чисельності безпритульних тварин. Можливість запровадження інших форм взаємодії з ветеринарними клініками (сприяння розширенню клінік в обмін на зобов’язання по здійсненню стерилізації безпритульних тварин).

- Забезпечення широкої взаємодії виконавців програми із громадськістю та запровадження системи періодичного інформування громадськості про хід реалізації конкретних заходів з виконання програми.

- Визначення Управління охорони навколишнього природного середовища Дніпропетров-ської міської ради уповноваженим органом з розробки та реалізації такої програми.

- Вважати за можливе здійснення евтаназії агресивних, тяжко хворих та небезпечних безпритульних тварин на підставі висновку комісії за участі ветеринара та представника зацікавленої громадськості (зокрема, зоозахисних організацій).

- Вважати за необхідне прийняти правила поводження з домашніми тваринами в місті Дніпропетровську, які б визначали обов’язки власників домашніх тварин щодо їх утримання, забезпечення безпеки оточуючих, забезпечення регулювання чисельності шляхом стерилізації домашніх тварин або обов’язкового забезпечення прилаштування приплоду. Проект таких правил має бути погоджений з ветеринарною службою та органами СЕС та опублікований в засобах масової інформації для попереднього обговорення.

- Вважати за необхідне створити умови для власників домашніх тварин, які не можуть забезпечити утримання чи передачу інших особам приплоду своїх тварин, щодо здійснення стерилізації їх вихованців.

- Звернути увагу на важливість питання забезпечення захисту громадян від нападів безпритульних тварин та  необхідність виділення коштів на придбання медичних засобів для осіб, що постраждали від укусів таких тварин.

- Звернути увагу органів екологічного та санітарного контролю, суб’єктів контролю за дотриманням правил благоустрою щодо необхідності ліквідації стихійних звалищ та унемож-ливлення доступу тварин до харчових відходів.

- Визнати за необхідне вживати заходи щодо заборони торгівлі незареєстрованими тваринами та подальшого контролю правоохоронними органами за виконанням такої заборони. Ініціювати перед органами, що погоджують погодження розміщення місць торгівлі тваринами, питання необхідності забезпечення ветеринарного контролю за такими тваринами у відповідних місцях.

- Звернути увагу органів із забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя на необхідність визначення місць поховання тварин.

- Звернути увагу усіх зацікавлених осіб на необхідність широкої роз’яснювальної роботи з населенням щодо проблематики регулювання чисельності безпритульних тварин та утримання домашніх тварин, зокрема шляхом проведення відповідних уроків у школах міста, залучення громадських організацій для видання та поширення відповідних агітаційних матеріалів.

Матеріали круглого столу були доведені до відома уповноважених органів міської ради.

Влітку 2012 року міською радою були затверджені правила утримання тварин місті.

Голова міського товариства охорони природи взяв участь у круглому столі на тему «Налагодження конструктивної взаємодії Державної екологічної інспекції України з громадськими організаціями у сфері контролю за додержанням вимог природоохоронного законодавства» проведеного 27 березня 2012 року в Оргуському центрі при Міністерстві екології та природних ресурсів за участю Міністра екології та голови Державної екологічної інспекції України.

В ході заходу представником Товариства було надано пропозиції:

  1. Внести зміни до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», які б передбачали:

-            необхідність консультацій з громадськістю з питань затвердження проектів реконструкції об’єктів природно-заповідного фонду, вилучення певних об’єктів чи ділянок з переліку ПЗФ або територій, зарезервованих під створення об’єктів ПЗФ в майбутньому, завчасне оприлюднення таких проектів та пропозицій;

-            можливість залучення громадських організацій та громадських інспекторів до контролю за проведенням санітарних рубок та благоустрою на території об’єктів ПЗФ з метою недопущення фактичного руйнування зазначених об’єктів під приводом проведення відповідних заходів.

  1. Внести зміни до законодавства України, які б передбачали обмеження проведення перевірок підприємств, що завдають значної шкоди довкіллю, лише якщо вони встановили системи онлайн-моніторингу з автоматичним збиранням та передачею даних про обсяги викидів. З цією метою має бути затверджений план-графік встановлення систем онлайн-моніторингу по групах підприємств в залежності від ступеня їх негативного впливу на довкілля, підписані протоколи між цими підприємствами та управліннями охорони навколишнього середовища (чи Міністерством екології та природних ресурсів України – для підприємств загальнодержавного значення) щодо строків проектування, встановлення та запуску таких приладів. Відхилення від виконання цих протоколів має спричиняти скасування обмеження на проведення перевірок таких підприємств.
  2. При проведенні подальшої дерегуляції підприємницької діяльності передбачати, що передумовою зменшення державного екологічного контролю за підприємствами є запровадження ними сучасних європейських систем екологічного менеджменту, які мають передбачати забезпечення виконання вимог природоохоронного законодавства та інформу-вання зацікавленої громадськості. Це, зокрема, має передбачати, що обмеження на проведення перевірок та інших заходів державного контролю має стосуватись підприємств (що здійснюють небезпечну для довкілля діяльність),  які пройшли екологічний аудит або відповідну сертифікацію та готові до взаємодії з природоохоронною громадськістю та/або зацікавленими особами.
  3. Передбачити залучення громадськості до проведення перевірок підприємств-забрудню-вачів, запровадження практики надання екологічними інспекціями на регулярній основі інформації громадським радам при управліннях охорони навколишнього природного середовища.

20.04.2012 р. представник Товариства охорони природи взяв участь у круглому столі, присвяченому Дню довкілля, який проходив у Дніпропетровському державному аграрному університеті.

З метою сприяння розвитку принципів корпоративної соціальної відповідальності тварин у м. Дніпропетровську 13 березня 2012 р. у приміщенні Дніпропетровської міської ради було проведено круглий стіл на тему: «Європейська практика корпоративної соціальної відповідальності та перспективи її запровадження в Дніпропетровську». Участь в заході взяли члени громадської ради при Дніпропетровській міській раді, представники громадських організацій, органів місцевої влади та місцевого самоврядування.

За результатами заходу було прийнято резолюцію, згідно якої учасники круглого столу:

1.     Відзначили важливість проблематики запровадження політики стійкого розвитку в Україні та місті.

2.     Розглядають політику корпоративної соціальної відповідальності бізнесу як важливий компонент політики стійкого розвитку.

3.     Звертають увагу на особливу важливість політики корпоративної соціальної відповідальності для Дніпропетровська, враховуючи, в першу чергу, його екологічний стан.

4.     Вважають пріоритетним напрямком налагодження безпосереднього діалогу між суспільством в особі третього сектору та бізнесом.

5.     Підтверджують необхідність підвищення поінформованості суспільства про діяльність бізнесу, зокрема, політику якості та екологічної безпеки, охорону праці та виконання законодавства про працю.

6.     Вважають політику корпоративної соціальної відповідальності важливою та обов’язковою передумовою політики дерегуляції та зниження державного тиску на бізнес та контролю за ним.

7.     Звертають увагу органів влади та місцевого самоврядування на необхідність підтримки представників бізнесу, які запроваджують принципи корпоративної соціальної відповідальності.

8.     Визнають за необхідне налагодження взаємодії між бізнес-асоціаціями та громадськими об’єднаннями, які відстоюють екологічні, трудові, соціальні та інші права.

9.     Звертають увагу засобів масової інформації на необхідність підвищення інформованості суспільства про існування політики корпоративної соціальної відповідальності та кращих практиках її застосування.

 Для подальшої популяризації принципів корпоративної соціальної відповідальності було підготовлено та розміщено статті «Про соціальну відповідальність бізнесу» у газеті «Європейський Час» № 2 за 2012 рік та «Еще раз о социальной ответственности бизнеса» у спецвипуску газети «Європейський Час».

02-03 липня 2012 р. представник Товариства охорони природу взяв участь у тренінгу з написання річних звітів, який був проведений в Дніпропетровську за сприяння місії ОБСЕ.

З метою подальшого сприяння вирішенню питання про винесенню в натуру проектування та виносу в натуру водоохоронних зон і прибережно-захисних смуг у м. Дніпропетровську було підготовлено відповідну інформацію та винесено зазначене питання на засідання громадської ради при Дніпропетровській міській раді 07 листопада 2012 р.

За наслідками розгляду матеріалів громадська рада при Дніпропетровській міській раді вирішила:

-          Інформацію про стан проектування та виносу в натуру водоохоронних зон і при- бережних захисних смуг в межах м. Дніпропетровська прийняти до відома.

-          Визнати незадовільним стан проектування та виносу в натуру водоохоронних зон і прибережних захисних смуг в межах міста Дніпропетровська.

-          Пропонувати Управлінню охорони навколишнього природного середовища Дніпропетровської міської ради вжити термінових заходів до подання на затвердження міської ради рішення про затвердження меж водоохоронних зон та прибережно-захисних смуг у м. Дніпропетровську.

-          Просити Дніпропетровську міську раду у найкоротші терміні розглянути питання про водоохоронні зони та прибережно-захисні смуги у м. Дніпропетровську.

-          Взяти питання проектування та виносу в натуру водоохоронних зон і прибережних захисних смуг у м. Дніпропетровська під постійний контроль Громадської ради.

Зазначене рішення доведене до відома Дніпропетровського міського голови та профільної постійної депутатської комісії.

З метою розширення співробітництва з організаціями у сфері євроінтеграції представник Товариства охорони природи взяв участь у 21 листопада у Києві у Першій річній конференції Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства. Крім безпосередньо учасників платформи, у заході також взяли участь Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські, Перший віце-прем`єр-міністр України Валерій Хорошковський та Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, співголова «Euro-Nest» Борис Тарасюк.

З метою сприяння вирішення проблем з твердими побутовими відходами у м. Дніпропетровську 05 грудня 2012 р. у приміщенні Дніпропетровської міської ради було проведено круглий стіл на тему: «Питання утилізації твердих побутових відходів у місті Дніпропетровську». Участь в заході взяли члени громадської ради при Дніпропетровській міській раді, представники громадських організацій, органів місцевої влади та місцевого самоврядування.

За результатами заходу було прийнято резолюцію, згідно якої учасники круглого столу вирішили:

1.         Відзначити серйозність проблем утилізації твердих побутових відходів у Дніпропетровську.

2.         Вважати вирішальним фактором при обранні методів утилізації твердих побутових відходів мінімізацію шкідливого впливу на навколишнє середовище та загрози для здоров’я громадян.

3.         Звернути увагу органів влади на необхідність широкого громадського обговорення проектів будівництва/придбання/спорудження підприємств по утилізації побутових відходів, перед затвер-дженням таких проектів уповноваженими суб’єктами.

4.         Вважати за необхідне сприяти запровадженню системи роздільного збирання сміття в місті.

5.         Схвалити дії органів місцевої влади щодо закриття сміттєспалювального заводу в місті, який використовував застарілі технології та завдавав шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю громадян.

6.         Пропонувати органам місцевого самоврядування розглянути можливості врахування міжна-родного досвіду переробки та повторного використання окремих видів відходів.         

7.         Відзначити неналежний рівень реагування правоохоронних органів на факти утворення та діяльності несанкціонованих (стихійних) звалищ.

8.         Звернути увагу на проблему медичних відходів (поводження з відходами особистої гігієни, біологічними, інфекційними, їдкими, хімічними або фармацевтичними відходами).

9.         Звернути увагу органів із забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя на необхідність визначення місць поховання тварин.

10.       Звернути увагу усіх зацікавлених осіб на необхідність широкої роз’яснювальної роботи з населенням щодо зокрема шляхом проведення відповідних уроків у школах міста, залучення громадських організацій для видання та поширення відповідних агітаційних матеріалів.

Законотворчі ініціативи

Організацією продовжувалась робота щодо прийняття закону «Про садівничі товариства», що покликаний врегулювати відносини по створенню й діяльності таких товариств. З цією метою було направлено відповідні листі до народних депутатів України.

Здійснюється опрацювання пропозиція до екологічного законодавства щодо врегулювання локального моніторингу за допомогою сучасних засобів.

Агітаційна робота

У 2012 році проводилась традиційна роз’яснювальна робота щодо небезпеки спалення листя та бадилля. Зокрема, відповідна інформація розміщена на веб-сайті Товариства.

У 2012 р. продовжено традицію видання екологічних календарів, так у вересні було видано накладом дві тисячі примірників календарів Товариства охорони природи на 2013 р., які розповсюджуються з метою популяризації діяльності організації. Календарі містять посилання на веб-сайт Товариства, що має стати передумовою збільшення його відвідуваності.

Взаємодія із громадськістю

Міське товариство охорони природи активно брало участь у діяльності  Громадської ради організацій природоохоронної спрямованості при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області.

Активну участь в роботі громадської ради при Дніпропетровській міській раді приймає голова Дніпропетровського міського товариства охорони природи, який є заступником голови вказаної громадської ради.

Інформація про діяльність міського товариства та взаємодія зі ЗМІ

Основним інформаційному ресурсом, за допомогою якого проводиться висвітлення діяльності міського товариства охорони природи, є сайт організації – www.nature.dp.ua

На сайті розміщена інформація про міське товариство охорони природи, його керівництво, основні напрямки діяльності. Зазначено права й обов'язки членів організації, запропонована форма для вступу до складу товариства охорони природи. Сайт регулярно оновлюється. Протягом 2012 року сайт відвідувало понад 250 осіб щомісячно, а загалом - майже 3 000 осіб.

У газеті «Європейський Час» № 4 за 2012 рік було надруковано статтю голови товариства «Чи є панацеєю зменшення державного контролю». Також у газеті «Європейський Час» № 1 за 2012 рік було надруковано звіт про діяльність міської організації товариства охорони природи.

Всеукраїнська газета «День» за 25.04.2012 р. у матеріалі «Чисті вулиці - це ознака не так екологічної свідомості, як уміння рахувати кошти» було розміщено коментар голови міської організації товариства охорон природи. Стаття була також передрукована іншими інтернет-виданнями.

 30 липня 2012 р. голова Товариства взяв участь у телепрограмі «Відкритий файл» 51 обласного телевізійного каналу, а 26 жовтня 2012 р. у телемарафоні, що проводився 34 міським телеканалом.

З метою налагодження плідної співпраці з журналістами Товариство допомогло газеті «Горожанін» у складанні адміністративного позову за фактом ненадання доступу до публічної інформації.

Засідання міської ради Товариства

В 2012 році відбулось 4 засідання міської ради Товариства охорони природи, на яких розглядались питання:

- про звіт ревізійної комісії товариства на 2011 рік;

- про сприяння запровадженню принципів корпоративної соціальної відповідальності бізнесу ;

- про захист безпритульних тварин у місті Дніпропетровську;

- про проведення міського дитячого конкурсу «Добро в твоєму серці»;

- про участь Дніпропетровського міського товариства охорони природи у Х-ій міжнародній науково-практичній конференції «Вода: проблеми та рішення»;

- про стан проектування та виносу в натуру водоохоронних зон і прибережно-захисних смуг у м. Дніпропетровську;

- про внесення змін до складу ревізійної комісії;

- про затвердження річного звіту про діяльність Товариства у 2012 році;

- про затвердження плану діяльності Товариства на 2013 рік.   

Звіт ревізійної комісії

Дніпропетровська міська організація Товариства охорони природи є місцевою громадською організацією природоохоронного спрямування зі статусом юридичної особи. Організацію було зареєстровано президією Дніпропетровської міської рад народних депутатів 13.12.1990 р. рішення № 414. Чинне свідоцтво про державну реєстрацію товариства як юридичної особи видане державним реєстратором Дніпропетровської міської ради 23.03.2009 р. серії А01 № 053294. Ідентифікаційний код товариства в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України – 23024517. Чинна редакція статуту затверджена другим етапом Установчої конференції товариства 22.09.2009 р. і зареєстрована виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 28.09.2009 р.

Дніпропетровська міська організація Товариства охорони природи знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції Жовтневого району міста Дніпропетровська, органах загально-обов’язкового державного соціального страхування, органах пенсійного фонду, Жовтневому районному центрі зайнятості. Звітність до податкової інспекції та органів соціального страхуван-ня, органів статистики подається в повному обсязі.

Для здійснення розрахунків Товариства відкритий поточний рахунок № 26007001304803 у ПАТ «АКТАБАНК» м. Дніпропетровська (МФО 307394).

На кінець 2012 року залишається неповерненою безвідсоткова позика Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи в сумі 2 721,00 грн. на сплату  штрафу за неподання податкової звітності  за попередні роки (до 2011 р.). Згідно додаткової угоди від 01.11.2012 р. до договору позики від 03.11.2011 р. строк повернення позики перенесено до  04.11.2013 р.

Також між Дніпропетровською обласною організацією Українського товариства охорони природи та Дніпропетровським міським товариством охорони природи укладено договір позики № 2 від 28.02.2012 р. згідно умов якого обласна організація надавала міській організації коротко-термінові позики, які були повернути в повному обсязі.

Товариством здійснювались перерахування коштів на адресу Громадської організації «Асо-ціація міжнародно-правових досліджень» для видання газети «Європейський Час» та проведення круглого столу з питань євроінтеграції, проте з об’єктивних причини жоден з цих заходів не відбувся, через що кошти в повному обсязі були повернуті.

Основні засоби на балансі Дніпропетровської міської організації Товариства охорони природи не обліковуються. Штатні працівники у Товаристві відсутні. Нарахування заробітної плати не здійснюється.

Протягом 2012 р. до Товариства надійшли добровільні внески в сумі – 200,00 грн.

Грошові кошти були використані: на сплату податку на прибуток –  164,00 грн., на оплату банківських послуг – 11,00 грн., разом – 175,00 грн.

Залишок грошових коштів на поточному рахунку Товариства за станом на 31.12.2012 р. становив – 25,00 грн.