ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МІСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ТОВАРИСТВА ОХОРОНИ ПРИРОДИ

Конкурс

Відбувся конкурс "ДОБРО В ТВОЄМУ СЕРЦІ" для груп учнів та класних колективів 7-9 класів.

Конкурс був спрямований на формування відповідального та гуманного ставлення до тварин. 

Дізнатися більше

Обговорення

На розгляд членів Товариства та усіх небайдужих винесено проект нової редакції Статуту

Дізнатися більше

Працюємо разом

Ми намагаємось відслідкувати усі негативні екологічні явища міста, але без активної позиції громадян не можна подолати безлад у сфері охорони довкілля. Наша природа вимагає дій від кожного...

Дізнатися більше

Увага! Консерванти

Величезна кількість товарів, які прикрашають полиці наших магазинів, містять різні емульгатори та консерванти. Дізнайтесь, які з них не є безпечними.

Дізнатися більше

Екологія міста

Дніпропетровськ займає площу 405,08 квадратних кілометрів і має населення 997,8 тис. осіб.

Дізнатися більше


Інформація про викиди

Дізнатися більше

Природно-заповідний фонд Дніпропетровська

Відомості про об'єкти природно-заповідного фонду міста

Дізнатися більше

Екологічні свята і пам'ятні дати

Найближче екологічне свято 19 квітня День довкілля (День навколишнього середовища України)

Дізнатися більше


Громадська екологічна експертиза

Міське товариство разом з Дніпропетровською обласною організацією Українського товариства охорони природи проводить громадські екологічні експертизи проектів

Дізнатися більше

Статут Товариства


План робіт на 2015 рік

Дізнатися більше

Звіти за минулі роки

Дізнатися більше

Фінансова участь

Дізнатися більше

Завітай на сайт друзів

Асоціація міжнародно-правових досліджень


ООО Корс-Софт

Автоматизация торговли
Бесплатная программа для создания сайта -
Мини-Сайт UA

Звіт про діяльність Товариства за 2011 рік

У 2011 році Дніпропетровська міська організація Товариства охорони природи зосереджувалась на виявленні екологічних проблем міста та розробці пропозицій щодо їх подолання.

Міським товариством охорони природи проводилась робота щодо збереження та охорона парків. Так був з’ясований плану реконструкції парку «Дружби народів» та умови проведення такої реконструкції. Проводиться опрацювання пропозицій щодо його вдосконалення.

У зв’язку з незаконною практикою землекористування в парках Дніпропетровська направлено відповідні звернення до прокуратури міста та міському голові.

Міською організацією товариства продовжується здійснення контролю за станом виконання підприємствами м. Дніпропетровська Програми поліпшення екологічного стану Дніпропетровської області за рахунок зменшення забруднення довкілля основними підприємствами-забруднювачами на 2007 – 2015 роки («Програми 25»).

Починаючи з листопада 2011 р. Товариством ведеться робота щодо запровадження принципів соціальної корпоративної відповідальності бізнесу перед місцевою громадою. Для цього підготовлені відповідні пропозиції, які направлені на вивчення до відповідних суб’єктів.

Участь у конференціях, круглих столах, семінарах

Представник Товариства охорони природи виступив на науково-практичній конференції «Співробітництво у вирішенні проблем раціонального використання та охорони вод», яка відбулась 22.03.2011 р. у Дніпропетровському національному університеті залізничного транс-порту з нагоди Всесвітнього дня води.

14.04.2011 р. представник Товариства охорони природи взяв участь у круглому столі, присвяченому Дню довкілля, який проходив у Еколого-етичному центрі Дніпропетровського міського палацу дітей та юнацтва.

Голова Товариства взяв участь у ІІ Школі європейської інтеграції, яка була організована «Інститутом Політичної Освіти» за підтримки Європейської програми Міжнародного Фонду «Відродження» .

Школа європейської інтеграції проходила в два етапи: з 30.06.2011 р. по 02.07.2011 р. в м. Буча відбулася перша сесія, а з 16.10.2011 по 18.10.2011 р. в м. Києві – друга.

Учасники Школи європейської інтеграції, які представляли 20 регіонів України, мали можливість ознайомитися з важливими темами  для громадських організацій, які працюють в сфері європейської інтеграції – ЄС і Рада Європи, УПС Україна – ЄС, Угода про асоціацію, ПДА Україна – ЄС, Європейська політика сусідства, Східне партнерство, Моніторинг євроінтеграційних реформ, «Схід-Схід: партнерство без кордонів»  тощо.

Останній день першої сесії Школи був присвячений роботі з тематичними Інтернет-ресурсами. Учасники мали можливість отримати та систематизувати електронну базу корисних посилань на Інтернет-сторінки європейських інституцій та організацій.

Протягом другої сесії учасники мали змогу ознайомитись з проблематикою подолання корупції у сфері державних закупівель, ходом переговорів між Україною та Європейським Союзом з питань укладання угоди про асоціацію, мали зустріч в Представництві Європейського Союзу в Україні та відвідали прийом у Посольстві Польщі в Україні.

Голова Товариства взяв участь у відеоконференції з Міністром екології та природних ресурсів, яка відбулась 08.09.2011 р.

18.11.2011 р. голова Товариства виступив на науково-практичній конференції «Аналіз стану та технології очищення стоків ПАТ «Дніпроазот», яка була організована Дніпропетровською міжрегіональною екологічною асоціацією та ПАТ «Дніпроазот».

Законотворчі ініціативи

Організацією продовжувалась робота щодо прийняття закону «Про садівничі товариства», що покликаний врегулювати відносини по створенню й діяльності таких товариств. З цією метою було направлено відповідні листі до Президента України, Міністерства аграрної політики України, відповідних народних депутатів України.

Здійснюється опрацювання пропозиція до екологічного законодавства щодо врегулювання локального моніторингу за допомогою сучасних засобів.

Агітаційна робота

У 2011 році проводилась традиційна роз’яснювальна робота щодо небезпеки спалення листя та бадилля. Зокрема, відповідна інформація розміщена на вей-сайті Товариства.

В кінці 2011 р. проведено видання накладом одна тисяча примірників календарів Товариства охорони природи на 2012 р., які будуть розповсюджуватись протягом року з метою популяризації діяльності організації. Календарі містять посилання на веб-сайт Товариства, що має стати передумовою збільшення його відвідуваності.

Взаємодія із громадськістю         

Міське товариство охорони природи активно брало участь у діяльності  Громадської ради організацій природоохоронної спрямованості при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області.

Представник Товариства охорони природи взяв участь в установчих зборах з обрання громадської ради при Дніпропетровській обласній державній адміністрації 29.01.2011 р.

17.11.2011 року установчими зборами інститутів громадянського суспільства голову міського товариства охорони природи обрано до складу громадської ради при Дніпропетровській міській раді, а на засіданні ради 23.11.2011 р. – заступником голови.

Під час Звітно-виборчого з’їзду Українського товариства охорони природи голову Дніпропетровського міського товариства охорони природи було обрано до складу Всеукраїнської ради Українського товариства охорони природи.

В ході роботи Шкли європейської інтеграції за участі представника Товариства охорони природи було підготовлено доповідь про стан виконання Україною зобов’язань з охорони навколишнього природного середовища за Порядком денним асоціації з Європейським Союзом, яка була передана до представництва Європейського Союзу в Україні.

Представник міського товариства охорони природи став також співзасновником нової міської громадської організації – «ДНІПРОПЕТРОВСЬК ДВАДЦЯТЬ ПЕРШОГО СТОЛІТТЯ» - однією із завдань якої є реалізація програм захисту навколишнього середовища й енергозбе-реження.

Інформація про діяльність міського товариства та взаємодія зі ЗМІ

Основним інформаційному ресурсом, за допомогою якого проводиться висвітлення діяльності міського товариства охорони природи, є сайт організації – www.nature.dp.ua

На сайті розміщена інформація про міське товариство охорони природи, його керівництво, основні напрямки діяльності. Зазначено права й обов'язки членів організації, запропонована форма для вступу до складу товариства охорони природи.

У газеті «Екологія Придніпров’я» було надруковано статтю голови товариства «Від стихійних ініціатив до згуртованого екологічного руху».

13 вересня 2011 р. голова Товариства спільно з начальником Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області Оксамитним О.Ф, взяв участь у годинній програмі «За і проти» 51 обласного телевізійного каналу.

Звітно-виборча конференція та засідання міської ради

07 квітня 2011 р. в приміщенні Будинку природи в Дніпропетровську відбулась Х звітно-виборча конференція Дніпропетровської міської організації товариства охорони природи, в якій взяв участь 21 делегат.

Конференцією було прийнято рішення:

     1. Звіт Дніпропетровської міської ради Товариства охорони природи про діяльність Товариства за 2009 – 2011 роки затвердити.

     2. Визнати діяльність Дніпропетровської міської ради Товариства охорони природи у 2009 – 2011 роках задовільною.

     3. Вважати основними завданнями Дніпропетровської міської організації Товариства охорони природи на наступний період:

-      поновлення діяльності районних осередків;

-      зміцнення матеріально-технічної бази;

-      посилення взаємодії з громадськістю, закладами освіти, науковими та науково-дослідними установами;

-      активізація екологічної пропаганди та агітації, інформування населення про екологічні проблеми та шляхи їх подолання;

-      забезпечення взаємодії з органами влади та місцевого самоврядування у сфері охорони навколишнього середовища та забезпечення здоров’я населення;

-      підготовку та випуск друкованої продукції екологічного спрямування;

-      залучення членських внесків, добровільних  пожертвувань на природоохоронну діяльність та забезпечення функціонування організації;

-      залучення громадян, колективів підприємств, організацій, установ до складу товариства і його активу

4.     Звіт ревізійної комісії Дніпропетровської міської організації Товариства охорони природи про діяльність Товариства за 2009 – 2011 роки затвердити.

5.      Встановити кількісний склад Дніпропетровської міської ради Товариства охорони природи – 7 осіб

6.     Після відтворення місцевих осередків у районах міста Дніпропетровська міській ради Товариства охорони природи розглянути питання щодо кооптації їх представників до свого складу.

На Х звітно-виборчій конференції було також обрано персональний склад міської ради та ревізійної комісії, делегати ХІ звітно-виборчої конференції Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи.

В 2011 році відбулось 5 засідань міської ради Товариства охорони природи, на яких розглядались питання:

- про затвердження плану діяльності товариства на 2011 рік;

- про делегування представника для участі в установчих зборах по формуванню складу громадської ради при Дніпропетровській обласній державній адміністрації;

- про прийняття колективних членів до складу Товариства;

- про визначення дати проведення Х звітно-виборчої конференції;

- про затвердження норм представництва на Х звітно-виборчу конференцію;

- про обрання делегатів на Х звітно-виборчу конференцію серед найбільш поважних членів Товариства;

- про затвердження проектів документів до Х звітно-виборчої конференції;

- про затвердження складу мандатної комісії Х звітно-виборчої конференції;

- про обговорення доцільності створення президії Дніпропетровської міської ради Товариства;

- про обрання голови Дніпропетровської міської ради Товариства;

- про обрання заступника голови Дніпропетровської міської ради Товариства;

- про обрання відповідального секретаря Дніпропетровської міської ради Товариства;

- про визначення порядку нумерації протоколів засідань;

- про реєстрацію Дніпропетровської міської організації Товариства охорони природи як неприбуткової організації;

- про делегування представника для участі в установчих зборах по формуванню громадської ради при Дніпропетровській міській раді;

- про висунення претендента як кандидата на членство в громадської ради при Дніпропетровській міській раді;

- про затвердження річного звіту про діяльність Товариства у 2011 році;

- про затвердження плану діяльності Товариства на 2012 рік.