ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МІСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ТОВАРИСТВА ОХОРОНИ ПРИРОДИ

Конкурс

Відбувся конкурс "ДОБРО В ТВОЄМУ СЕРЦІ" для груп учнів та класних колективів 7-9 класів.

Конкурс був спрямований на формування відповідального та гуманного ставлення до тварин. 

Дізнатися більше

Обговорення

На розгляд членів Товариства та усіх небайдужих винесено проект нової редакції Статуту

Дізнатися більше

Працюємо разом

Ми намагаємось відслідкувати усі негативні екологічні явища міста, але без активної позиції громадян не можна подолати безлад у сфері охорони довкілля. Наша природа вимагає дій від кожного...

Дізнатися більше

Увага! Консерванти

Величезна кількість товарів, які прикрашають полиці наших магазинів, містять різні емульгатори та консерванти. Дізнайтесь, які з них не є безпечними.

Дізнатися більше

Екологія міста

Дніпропетровськ займає площу 405,08 квадратних кілометрів і має населення 997,8 тис. осіб.

Дізнатися більше


Інформація про викиди

Дізнатися більше

Природно-заповідний фонд Дніпропетровська

Відомості про об'єкти природно-заповідного фонду міста

Дізнатися більше

Екологічні свята і пам'ятні дати

Найближче екологічне свято 19 квітня День довкілля (День навколишнього середовища України)

Дізнатися більше


Громадська екологічна експертиза

Міське товариство разом з Дніпропетровською обласною організацією Українського товариства охорони природи проводить громадські екологічні експертизи проектів

Дізнатися більше

Статут Товариства


План робіт на 2015 рік

Дізнатися більше

Звіти за минулі роки

Дізнатися більше

Фінансова участь

Дізнатися більше

Завітай на сайт друзів

Асоціація міжнародно-правових досліджень


ООО Корс-Софт

Автоматизация торговли
Бесплатная программа для создания сайта -
Мини-Сайт UA

До 55-річчя з часу створення Дніпропетровського міського товариства охорони природи

18-22 червня 1959 року згідно рішення виконкому Дніпропетровської міської ради депутатів трудящих та на підставі відповідної конференції Товариство сприяння озелененню Дніпропетровська було реорганізоване в міську філію Українського товариства охорони природи. З цього часу почався відлік історії Дніпропетровської міської організації товариства охорони природи.

За 55 років, що минули з цього часу міське товариство охорони природи пережило різні періоди розвитку: участь в організації екологічних та просвітницьких заходах, видавничій та агітаційній роботі в одні роки, бюрократичний занепад – в інші.

У 1990 році згідно рішення президії Республіканської ради Українського товариства охорони при-роди про переведення місцевих осередків на госпрозрахунок міське товариство було зареєстроване як самостійна юридична особа.

Не зовсім зрозуміло, який госпрозрахунок може бути у громадської організації, але звичка повторювати все за центральними органами влади колишнього СРСР зробили свою справу. Міське товариство виокремилось.

Госпрозрахунок звівся до розпродажу майна міської організації, а сама організація фактично припинала свою діяльність.

Після більш ніж десятирічної перерви Дніпропетровська міська організація товариства охорони природи відродилась.

Сьогодні діє рада та президія міської організації, відтворено сім районних організацій, в кожній з яких утворено районну раду. «Сиротою» залишається Самарський район м. Дніпропетровська, де відносити районний осередок поки що не вдалось, але згодом і цю прогалину буде заповнено.

Серед головних напрямків діяльності сьогоднішнього міського товариства охорони природи можна назвати перш за все участь в розробці та обговоренні різних документів та проектів: товариства веде активну кампанію щодо ухвалення закону «Про садівничі товариства», веде розробку законопроекту «Про громадську екологічну експертизу», підготувало пропозиції до Статуту територіальної громади міста Дніпропетровська, обговорення змін до якого  зараз відбувається в місті.

Активно співпрацює міське товариство охорони природи і з профільними органами влади: голова товариства обирався головою громадської ради при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області, заступником голови громадської ради при Дніпропетровській міській раді.

Важливим напрямком діяльності товариства є видання спільно з Асоціацією міжнародно-правових досліджень газети «Європейський Час», крім того, готуються посібники для громадських активістів, які мають допомогти їм у відстоюванні своїх екологічних прав.

Спільно з іншими громадськими організаціями ведеться робота щодо захисту безпритульних тварин. Зокрема, за активного сприяння Товариства вже другий рік поспіль на відбувається дитячий зоозахисний конкурс.

Ведеться робота з відновлення діяльності екологічної бібліотеки, яка має об’єднати електронні та паперові видання, що стосуються охорони довкілля.

Для впровадження практичних природоохоронних заходів спільно з Дніпропетровською обласною організацією Українського товариства охорони природи прийнято рішення про відновлення діяльності ТОВ «Ноосфера», утвореного в далекому 1992 році. Розроблені на базі цього підприємства проектні пропозиції спрямовані до відповідних органів влади та забруднювачів міста.

На жаль, поки що залишається нереалізованою мрія про відтворення Народного університету «Природа», де зацікавлені громадяни могли б одержувати знання щодо охорони довкілля, захисту своїх екологічних прав, а також з питань садівництва і городництва, поводження з домашніми тваринами, зміцнення власного здоров’я тощо.

Головними ж принципами діяльності міського товариства сьогодні є: послідовність у виконанні намічених заходів та принциповість у відстоюванні цілей.

Віталій БІЛОКОНЬ