ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МІСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ТОВАРИСТВА ОХОРОНИ ПРИРОДИ

Конкурс

Відбувся конкурс "ДОБРО В ТВОЄМУ СЕРЦІ" для груп учнів та класних колективів 7-9 класів.

Конкурс був спрямований на формування відповідального та гуманного ставлення до тварин. 

Дізнатися більше

Обговорення

На розгляд членів Товариства та усіх небайдужих винесено проект нової редакції Статуту

Дізнатися більше

Працюємо разом

Ми намагаємось відслідкувати усі негативні екологічні явища міста, але без активної позиції громадян не можна подолати безлад у сфері охорони довкілля. Наша природа вимагає дій від кожного...

Дізнатися більше

Увага! Консерванти

Величезна кількість товарів, які прикрашають полиці наших магазинів, містять різні емульгатори та консерванти. Дізнайтесь, які з них не є безпечними.

Дізнатися більше

Екологія міста

Дніпропетровськ займає площу 405,08 квадратних кілометрів і має населення 997,8 тис. осіб.

Дізнатися більше


Інформація про викиди

Дізнатися більше

Природно-заповідний фонд Дніпропетровська

Відомості про об'єкти природно-заповідного фонду міста

Дізнатися більше

Екологічні свята і пам'ятні дати

Найближче екологічне свято 19 квітня День довкілля (День навколишнього середовища України)

Дізнатися більше


Громадська екологічна експертиза

Міське товариство разом з Дніпропетровською обласною організацією Українського товариства охорони природи проводить громадські екологічні експертизи проектів

Дізнатися більше

Статут Товариства


План робіт на 2015 рік

Дізнатися більше

Звіти за минулі роки

Дізнатися більше

Фінансова участь

Дізнатися більше

Завітай на сайт друзів

Асоціація міжнародно-правових досліджень


ООО Корс-Софт

Автоматизация торговли
Бесплатная программа для создания сайта -
Мини-Сайт UA

Участь в ініціативній групі щодо створення Національного природного парку "Самарський бір"

Дніпропетровська міська організація Товариства охорони природи разом з іншими громадськими об'єднаннями області вкрай стурбовані затягуванням створення Національного природного парку „Самарський ліс” („Самарський бір”), який має знаходитись у Дніпропетровській області у Новомосковському та Павлоградському районах (між селами Новостепанівка, Попасне, В’язівок, Булахівка, Знаменівка, Хащове, Вільне та м. Новомосковськ).

Хоча за європейськими нормами площа природно-заповідного фонду має становити до 10 відсотків від загальної території, в середньому по Україні вона складає лише близько 5 відсотків, а на Дніпропетровщині менше 2 відсотків.

Посприяти поліпшенню цього становища мого б створення Національного природного парку “Самарський ліс”, тим більше, що вже закладена правова база для вирішення цього питання.

Так, Указом Президента України від 10.03.1994 р. № 79/94 „Про резервування для наступного заповідання цінних природних територій” передбачено резервування для наступного заповідання вказаного природного комплексу. Законом України „Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000 – 2005 роки” від 21.09.2000 р. (додаток № 7) передбачено створення національного природного парку „Самарський бір”, для чого передбачалось виділення бюджетних коштів. На виконання вказаної Загальнодержавної програми Дніпропетровською обласною радою ухвалено рішення від 19.03.2002 р. № 525-22/ХХХІІІ „Про природно-заповідний фонд області” та від 22.03.2006 р. № 768-33/IV „Про затвердження програми формування та розвитку національної екологічної мережі Дніпропетровської області на 2006 – 2015 роки”, якими передбачено створення національного природного парку „Самарський бір” і подальша організація на його основі біосферного заповідника. Завершення цих робіт передбачалась у 2009 р.

На важливості виконання Загальнодержавної програми формування національної екологічної мережі України на 2000 – 2005 року в частині створення НПП „Самарський бір” наголошено у рекомендаціях комітетських слухань „Природно-заповідний фонд України: стан та перспективи розвитку” (схвалені рішенням Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи від 21.05.2008 р. № 14/2).

Питання створення НПП „Самарський бір” неодноразово розглядалось Громадською радою організацій природоохоронного спрямування при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища у Дніпропетровській області, де необхідність створення цього національного природного парку була одностайно підтримана всіма громадськими організаціями.

За вікном вже 2010 рік але фактично роботи зі створення природного парку. Задля активізації цього процесу Громадською радою при Держуправлінні охорони природи створено ініціативну групу, яка має відстоювати необхідність невідкладного створення НПП "Самарський бір". З цією метою направлені звернення новопризначеним Міністру охорони навколишнього природного середовища України та губернатору Дніпропетровської області.